FAMEX 2019

FAMEX 2019

17.7.2019 09:11

ZLIN AIRCRAFT se na konci dubna v Mexiku zúčastnil Mezinárodního leteckého veletrhu FAMEX 2019, jedné z nejdůležitějších a největších akcí v oblasti letectví, které se konají v Latinské Americe.

FAMEX je veletrh zaměřený na civilní a vojenské letectví, kosmický průmysl a bezpečnostní i obranný sektor. Jeho cílem je spojit světové lídry odvětví a přispět k rozvoji leteckého průmyslu nejen v Mexiku, ale v celém regionu Střední a Jižní Ameriky. Opakuje se pravidelně po dvou letech a letos se uskutečnil již potřetí. ZLIN AIRCRAFT se akce účastní coby vystavovatel už od prvního ročníku 2015.

„Letos se naše společnost prezentovala vskutku velkolepě – ve vlastním stánku o velikosti bezmála 50 m2, na přilehlé runwayi pak hrdě postával náš GURU (Z 242, v. č. 0828). Letadlo vyvolalo enormní zájem odborné i laické veřejnosti, GURU pochopitelně neunikl ani pozornosti místního tisku,“ uvedl Miloslav Tutter, ředitel společnosti ZLIN AIRCRAFT.

Na vojenské letecké základně v Santa Lucía, v nadmořské výšce více než 2 200 m n. m., pilotoval stroj GURU Martin Šonka, který předvedl v průběhu celého FAMEX několik vystoupení denně. Největší pozornost na sebe mistr světa Red Bull Air Race, mistr Evropy a České republiky v akrobatickém létání Martin Šonka strhl při zahájení veletrhu, kdy byl GURU jediným komerčním letadlem na obloze po dobu oficiálního programu a inaugurace prezidenta Spojených států mexických.

„Kromě Martina Šonky zastupovalo ZLIN AIRCRAFT v Mexiku dalších sedm členů týmu, kteří odvedli skvělou práci při prezentaci letadla i celé naší společnosti. Věříme, že účast na veletrhu FAMEX posílila mezinárodní renomé ZLIN AIRCRAFT a povede k rozvoji zakázek nejen na latinskoamerickém a jihoamerickém trhu. Z Mexika jsme odjeli s dobrým pocitem, protože se opět potvrdilo, že mají naše letadla v celosvětovém měřítku své pevné a nezastupitelné místo,“ zhodnotil Miloslav Tutter zpětně.