ZLIN AIRCRAFT

O nás

Patříme k historicky nejstarším leteckým značkám světa. Věhlasná tradice výroby letadel ve Zlíně se začala psát již v roce 1934, kdy Jan Antonín Baťa založil Zlínskou leteckou a.s. Spolehlivý a bezpečný vývoj a výroba bezkonkurenčních letounů a komponentů nás postupně dostaly do popředí světových výrobců letadel.
Značku ZLIN AIRCRAFT reprezentují kvalita, tradice, spolehlivost a bezpečnost.

historie zlin aircraft

Během naší 85leté existence jsme dokázali vyrobit okolo 7 200 letadel pro zákazníky do více než 50 zemí. Komponenty a náhradní díly vyrábíme v rámci partnerských kooperací rovněž pro letouny L-410, L-610, větroně L-23, L-33 a mnoho dalších.

Naší výrobou „prošly“ v historii našich předchůdců i podvozkové systémy pro letouny, které byly používané v naší armádě. Například MIG 15, 19, 21, IL 10, IL 14, JAK 11, AN 28, L-60 Brigadýr, Ae-45, L-200 Morava a další.

Vize ZLIN AIRCRAFT

V čele ZLIN AICRAFT stojí od založení firmy roku 2009 Ing. Miloslav Tutter, který si vzal na svá bedra nesnadný cíl – vrátit značce ZLIN její vyhasínající prestiž. Původním povoláním pilot a v současné době ředitel a jediný akcionář firmy, která vykazuje roční tržby kolem přes 300 mil. Kč, aktuálně zodpovídá za 140 zaměstnanců. Letadla opouštějící brány závodu putují pravidelně například do zemí latinskoamerických států, USA, na africký kontinent a pochopitelně do evropských i asijských zemí. Tým ZLIN AIRCRAFT tak společným úsilím směle následuje vizi, již ředitel firmy Ing. Miloslav Tutter definoval:

„Poctivým a svědomitým přístupem ke svým pracovním povinnostem dosáhnout Obnovení slavného jména výjimečných a kvalitních produktů ZLIN“.

Uskutečnění této vize stanovil Ing. Miloslav Tutter sice až na rok 2020, ale už dnes lze říci, že byla splněná, a významná firma zlínského regionu tedy může letos hrdě oslavit 85 let od chvíle, kdy v Otrokovicích zahájil výrobu letadel Jan Antonín Baťa.

Zlin aircraft kariéra

Hledáme energetické a kreativní posily do týmu ZLIN AIRCRAFT! Pojďte s námi spolupracovat na projektech pro celý svět a budujte spolu s námi dobré jméno značky s dlouholetou tradicí. Níže naleznete seznam volných míst.

Nenašli jste nic, co by vás lákalo? Schopní lidé u nás naleznou uplatnění vždy. Zašlete nám prosím svoje CV nebo nám nechte kontakt a my se vám ozveme. Děkujeme.

volné pozice

certifikáty

Společnost ZLIN AIRCRAFT a. s. je držitelem všech nezbytných oprávnění pro svou činnost. Komplexní činnost Original ZLIN Service je pravidelně několikrát ročně kontrolovaná autorizovanými audity nezávislých certifikačních organizací.

Kontaktujte nás

Napište nám, co vás zajímá. Vaše dotazy rádi zodpovíme.

Napište nám

Zavoláme vám