enderufrescn

Letiště

Pohled na letiště ZlínPohled na letiště Zlín

Pohled na letiště Zlín

Letiště Zlín je neveřejné vnitrostátní letiště poblíž města Otrokovice a 11 km od Zlína. Letiště má přes den dostupnost podle pravidel VFR. Provozovatelem je firma 2007, s.r.o.

Pohled na letiště Zlín

Letiště Zlín je neveřejné vnitrostátní letiště poblíž města Otrokovice a 11 km od Zlína. Letiště má přes den dostupnost podle pravidel VFR. Provozovatelem je firma 2007, s.r.o.
PF 2017 PF 2017

Děkujeme za spolupráci v roce 2016 a přejeme mnoho osobních i profesních úspěchů v roce 2017.

ZLIN AIRCRAFT PŘEDAL LETOUNY BOLIVIJSKÉ ARMÁDĚ ZLIN AIRCRAFT PŘEDAL LETOUNY BOLIVIJSKÉ ARMÁDĚ

Naše společnost dodala bolivijskému armádnímu letectvu první dva letouny ZLIN Z 242 L.

Úspěchy společnosti ZLIN AIRCRAFT a. s. Úspěchy společnosti ZLIN AIRCRAFT a. s.

Naše společnost ZLIN AIRCRAFT a. s. uzavřela řadu dalších významných kontraktů na dodávky letounů ZLIN.

Archiv novinek

 

Neveřejné vnitrostátní letiště LKZL – Zlín

Letiště Zlín  je vnitrostátní neveřejné, určené a vybavené k uskutečňování vnitrostátních letů, při nichž není překročena státní hranice České republiky, a letů, při nichž není překročena vnější hranice Shengenského prostoru ( tzv. "vnitřní lety").

Přílety/odlety letadel všeobecného letectví (v mezích jejich výkonů) na /z letiště Zlín bez celní i pasové kontroly jsou možné přímo ze /do zemí, které jsou současně členy EU i Schengenské dohody , tj.:

Belgie, Dánsko, Estonsko, Finsko, Francie, Itálie, Litva, Lotyšsko, Lucembursko, Maďarsko, Malta, Německo, Nizozemí, Polsko, Portugalsko, Rakousko, Řecko, Slovensko, Slovinsko, Španělsko, Švédsko.

Při tzv. „vnitřním letu“, kdy není překročena vnější hranice Schengenského prostoru a země vzletu/přistání není členem EU, je však vyžadováno celní odbavení.

Veškeré lety vyžádat 24 hodin předem.

VSTUP A ODLET LETADLA - všeobecně

  1. Pokud nebylo dvoustrannou nebo mnohostrannou dohodou mezi Českou republikou a příslušnými státy stanoveno jinak, letadla přilétávající nebo odlétávající na/z území České republiky ze/do zahraničí vždy přistanou nebo odletí z letiště se stálou celní a pasovou službou nebo z letiště, na kterém se celní a pasová služba poskytuje na předchozí vyžádání a její přítomnost byla potvrzena pasovou a celní službou.
  2. Povinnost přistát/odletět na/z letiště s celní službou se nevztahuje na letadla přilétající/odlétající z/na území členských států Evropské unie. Povinnost přistát/odletět na/z letiště s pasovou službou se nevztahuje na letadla přilétající/odlétající z/na území států Schengenského prostoru.

Členské státy EU

Belgie, Bulharsko, Česká republika, Dánsko, Estonsko, Finsko, Francie, Irsko, Itálie, Kypr, Litva, Lotyšsko, Lucembursko, Maďarsko, Malta, Německo, Nizozemsko, Polsko, Portugalsko, Rakousko, Rumunsko, Řecko, Slovensko, Slovinsko, Spojené království, Španělsko, Švédsko

Členské státy Schengenského prostoru

Belgie, Česká republika, Dánsko, Estonsko, Finsko, Francie, Island, Itálie, Litva, Lotyšsko, Lucembursko, Maďarsko, Malta, Německo, Nizozemsko, Norsko, Polsko, Portugalsko, Rakousko, Řecko, Slovensko, Slovinsko, Španělsko, Švédsko, Švýcarsko


Souřadnice:
49° 11' 54" N | 17° 31' 04" E

Ke stažení - Letiště - více informací

Těmito tlačítky podpoříte a doporučíte naše stránky ostatním uživatelům internetu. Děkujeme.

EU fonds
Zpravodaj
Odeslat

Zadejte svůj email budeme Vás informovat o novinkách, výhodných akcích a slevách. Registrace je zdarma a lze ji kdykoli zrušit.