Aktuality a novinky

Kurz létání pro zaměstnance

Kurz létání pro zaměstnance

08.06.2020

Vedení společnosti umožňuje svým zaměstnancům velmi atraktivní "pohledy" do létání s profesionálními zkušebními piloty Martinem Šonkou a Ivo Kardošem ve firemních letounech. Nejeden pozorovatel tohoto kurzu si může vyzkoušet vlastnoručně řízenou akrobacii dvoumístným Z 242 L Guru nebo několikaminutový samostatný let čtyřmístným Z 143 Lsi nad okolím Otrokovského letiště.

Více informací

JDEME DO FINÁLE

JDEME DO FINÁLE

01.06.2020

V současné době probíhají dokončovací práce na modernizovaném letounu ZLIN Z 242 L ZEUS, finalizují přesné montážní a sofistikované měřicí činnosti pod přísným dohledem fundovaných vývojářů a konstruktérů. Vedení firmy tak důstojně navazuje na vize zakladatelů světoznámé značky Zlin a dokazuje tak s umem a baťovským drivem, že modernímu letectví a akrobatickému létání oprávněně patří významné místo v naší společnosti. Přejeme našemu letounu, aby svým tvůrcům, uživatelům a fanouškům přinesl nejen potěšení a seberealizaci, ale aby se rozletěl do mnoha koutů světa, jako jeho slavní předchůdci, nesoucí na svých křídlech kvalitní značku - ZLIN.

Více informací

ZEUS NA SCÉNĚ

ZEUS NA SCÉNĚ

14.04.2020

Modernizovaný ZLIN Z 242 L ZEUS je připravován na svou premiéru. Jeho silueta mnohé napovídá, jeho interiér překoná veškerá očekávání. ZLIN ZEUS předčí vše dokonalé u ZLINU dnes. Co bylo dlouhá léta snem bude „zítra“ samozřejmostí. To co je těžké popisovat bude zřejmě snadné spatřit. Kdy ? Možná měsíc květen, ten má rád i ředitel společnosti Miloslav Tutter, ten nám jistě napoví . První nově vyrobené ZLINY ZEUS poletí určitě k Bulharskému zákazníkovi.

Více informací

ZLIN GROUP a.s.

ZLIN GROUP a.s.

07.04.2020

Naše společnosti ZLIN jsou nepřetržitě v plném provozu. Všechny společnosti ZLIN díky důkladným hygienickým opatřením v rámci celého areálu včetně bezpečnostních opatřeních mezi něž patří  i zákaz vstupu jakýmkoliv třetím osobám do areálu společností pracují .  

Více informací

Obchodníkům ZLIN AIRCRAFT se podařilo vyprodat v tomto roce původní typy ZLINŮ Z 242

Obchodníkům ZLIN AIRCRAFT se podařilo vyprodat v tomto roce původní typy ZLINŮ Z 242

24.03.2020

Obchodníkům ZLIN AIRCRAFT se podařilo vyprodat v tomto roce původní typy ZLINŮ Z 242 v počtu 13 kusů, která jsou postupně předávána zákazníkům. Poslední stávající model Z 242 bude odevzdán do konce září 2020. Během září začne souběžně rozbíhání výroby v další nové montážní hale a do nové haly patří i nové modernizované letadlo ZLIN. Příznivci ZLINU se mají opět na co těšit.

Více informací

ZLIN AIRCRAFT zahajuje audity u servisních středisek partnerských společností ve světě

ZLIN AIRCRAFT zahajuje audity u servisních středisek partnerských společností ve světě

16.03.2020

Společnost ZLIN AIRCRAFT zahajuje audity u servisních středisek našich partnerských společností ve světě. Zahájíme centrem údržby letadel v Kanadě v rámci projektu zřizování autorizovaných servisních center ZLIN včetně akvizičních skladů náhradních dílů. Jedná se o další z kroků stabilizace značky letadel ZLIN dle Vize společnosti do roku 2025.    

Více informací

ZLIN opět stoupá

ZLIN opět stoupá

09.03.2020

Obchodníci ZLINU dosáhli dalšího velkého úspěchu v prodeji nového modernizovaného ZLINU Z 242 L. Podařilo se jim prodat zákazníkovi další letadla, tentokrát již pro rok 2021. ZLINY letí.

Více informací

I to je dnes možné

I to je dnes možné

05.03.2020

Dne 2.3.2020 byl rozvázán pracovní poměr se zaměstnanci panem Jiřím Karáskem a panem Ing. Palom Hajlou, kteří postupovali protiprávně zcizováním dokumentů know-how společnosti. Po provedených dalších analýzách bude podán návrh na zahájení trestního stíhání pro oba bývalé zaměstnance.

Více informací

 Z 242L pro Norsko

 Z 242L pro Norsko

24.02.2020

Další tři dokončená letadla Z 242L pro Norskou leteckou školu budou expedována v měsíci březnu. Následující rozpracovaná skupina 6 letadel pokračuje v popularitě letadel ZLIN po celém světě.

Více informací

ZLIN v Chile

ZLIN v Chile

17.02.2020

Mezi vystavovateli z celého světa se na konci března v chilském hlavním městě na veletrhu FIDAE představí také ZLIN AIRCRAFT. Jak uvedl ředitel společnosti Miloslav Tutter, veletrh představuje jedinečnou příležitost pro prezentaci naší firmy a jejich výrobků či služeb s přesahem do celého regionu Jižní i Střední Ameriky. Tato akce patří mezi významné mezinárodní veletrhy letecké, kosmické, vojenské a obranné techniky. Do oblasti Jižní a Střední Ameriky bylo exportováno bezmála sto cvičných letadel ZLIN. Jsou vynikající a tolik poptávané především pro své výborné letové vlastnosti splňující všechny podmínky pro elementární i akrobatický výcvik, snadnou údržbu, odolnost i zajímavou ekonomikou provozu. Čím ZLIN překvapí tak, jak se proslýchá, se nepodařilo do této chvíle zjistit ani potvrdit.

Více informací

ZLIN Z 143 – „automobilový benzín“

ZLIN Z 143 – „automobilový benzín“

10.02.2020

Příznivci a fanoušci letadel ZLIN s radostí přivítali informaci o závěrečném testování letounu ZLIN Z 143 s „automobilovým benzínem“. Dokončením všech konstrukčně technologických procesů je zahajováno praktické testování na letounu Z 143 OK TUT. Ukončení této poslední části změny je do konce března 2020. Věříme, že tento dárek Společnosti ZLIN usnadní rozhodování mnohým provozovatelům při posuzování ekonomických nákladů leteckého provozu a získání argumentu ke koupi čtyřmístného ZLIN Z 143, letounu s širokým spektrem využití.

Více informací

Turecko je další zemí, kde bude létat ZLIN

Turecko je další zemí, kde bude létat ZLIN

03.02.2020

Další provozovatel, který si v těchto dnech přebírá již první letadlo kontraktu roku 2020, je Významná letecká škola v Turecku. Rozšiřuje se tak „rodina“ provozovatelů letadel ZLIN o dalšího významného a váženého člena. Letoun Z 242 je v nejnovější specifikaci a Turecko se tak stává další z velké řady zemí nad níž budou létat světoznámá letadla z Otrokovického „ZLIN“. Součástí kontraktu však není pouze dodávka letadel, ale také komplexní seznámení a školení leteckého personálu. Rok 2020 je dalším rokem velkého nárůstu produkce našich letadel a i zkouškou úspěšné cesty budování společnosti ZLIN AIRCRAFT našimi zaměstnanci.

Více informací

ZLIN AIRCRAFT dále rozšiřuje svou výrobu

ZLIN AIRCRAFT dále rozšiřuje svou výrobu

24.01.2020

Rekonstrukci další nové výrobní haly určené pro finální montáž letadel připravují v těchto dnech v areálu ZLIN AIRCRAFT a.s. v Otrokovicích, jediného českého výrobce letadel. Jak uvedl ředitel společnosti Ing. Miloslav Tutter : „Cílem je dosáhnout během následujících pěti let kapacity pěti desítek vyrobených letounů ročně. Souběžně probíhají výběrová řízení nových zaměstnanců.

Více informací

Tyto stránky ukládají soubory cookies, které pomáhají k jejich správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Více o cookies ROZUMÍM